© İLKON 2018 ( ISO Belgeli )
 

FRANCHISE ANLAŞMASI


1.ANLAŞMANIN KONUSU:
          İLKON Emlakçılık Hizmetleri Tic.Ltd.Şti ve bağımsız işletme olarak emlakçılık yapan kişi ile  "Emlak Bölge Temsilciliği" imtiyaz ağını genişletmek için yapılan anlaşmadır. Emlak Bölge Temsilciliği ücretinin ödenmesi anlaşmanın kabulü ve başlangıcı demektir. 
2.TEMSİLCİ SORUMLULUKLARI
a.Emlak satış ve pazarlamasında başarılı olarak iyi ün sağlamak
b.Sadece kendi adına sorumluluk almak
c.Eğitim programlarına katılım göstermek
d.İLKON'u ve işortaklarını müşteri adaylarına tavsiye etmek
3.İLKON SORUMLULUKLARI 
a. ASİSTAN :Müşteri adayları için temsilcinin gün içinde belirttiği on kişi ile telefonda görüşme yaparak randevu alma hizmetidir.
b.MARKA:Temsilci İLKON markasını ve kurumsal kimliğini kullanma yetkisini almıştır.
c.DANIŞMANLAR:Avukat,eğitmen ve mali müşavirden mesai saatleri içinde telefon yada email ile iletişim kurarak danışmanlık alabilir.
c.SİSTEM:İLKON temsilcinin alıcı müşteriler için temsilcinin emlak ilanlarını internette yayınlar.Alıcı adaylarından gelen çağrıları asistanlarla temsilcilere yönlendirilir.İLKON çeşitli iş ortakları ile anlaşmalar yaparak temsilcinin emlak işinde kullanması için araçları sağlar.Temsilci tanıtımı için özel bir internet sayfası İLKON ve müşteri ilişkileri yönetimi programı sağlanmaktadır.Tüm temsilcilere giriş satış kiti verilmektedir.

4.FRANCHISE ÖDEMESİ
  İNDİRİMLER
     a.İLKON Temsilcisinin bulunmadığı bir şehirden yapılan yıllık üyeliklerde %30(yüzdeotuz) indirim yapılmaktadır.
      b.Şehit eşlerine ve gazilere %20(yüzdeyirmi) indirim yapılmaktadır.
      c.Şehir dışından seminere katılan temsilcilerin, seminer sırasında üye olması durumunda yol ve konaklama ücretleri 200TL(ikiyüztürklirası)'nı aşmayacak şekilde ilk ödemeden indirim yapılmaktadır.
  ÖDÜLLER
      a.İş ortağımız olan banka şubesinden işlem gerçekleştirilmesi durumunda, bir aylık temsilcilik süresi uzatılmaktadır.
      b.İki temsilci paylaşım anlaşması kullanarak ortak işlem yapmaları durumunda, İLKON tarafından her iki temsilcinin üyelikleri birer ay uzatılacaktır.
      c.Emlak işlemi sonucu müşteri memnuniyetine dair resmi ve yazısı merkeze gönderen temsilcilere, bir aylık üyelik hediye edilmektedir.
      d.Temsilcilik verilmesinde katkısı olan temsilcilere, yeni katılan temsilcinin ilk anlaşma süresinin yarısı kadar temsilcilik süresi hediye edilmektedir.
     ÖDEME DÖNEMİ
      a.Her ayın 5'ine kadar franchise ödemelerini "Kredi Kartı Ödeme Talimatı" ile yapılır.
  FRANCHİSE SATIŞ KİTİ ÜCRETLERİ
  a.KİT TİPLERİ
      I.GİRİŞ KİT:Beş adet 50x70 Kiralık Afiş,Beş adet 50x70 Satılık afiş,afiş kutusu,30 adet digital kartvizit,eğitim kitabı,rozet,Franchise Satış Kiti Kullanım Kılavuzu,işbirliği anlaşmaları bulundurmaktadır.50 TL(ellitürklirası) değerindedir.
      II.GENEL KİT:350 Adet digital kartvizit,"İLKON" Tescilli Markası,"Dokununca Satılıyor" Tescili,100 adet  Müşteri Başvuru Formu,Emlakçılık Anlaşmaları,2 adet Otokopili Form Ara Kartonu,100 adet İLKON Antetli Kağıt, 12 adet Senet, Metre,Rozet, 1 Adet Marker,Koli Bantı,Sunum Klasörü (kırmızı klasör),Lastikli Dosya, 3 adet Gönderi Kolisi ,ISO Belgeleri,ITO Belgesi,İLKON İlkeleri bulundurmaktadır.200 TL(ikiyüztürklirası) değerindedir.
      III.ÖZEL KİT:10 Ad. A4 Kartvizit Etiketi,Temsilci Kimliği,40 Adet Kişisel Tanıtım Etiketi,Temsilcimizdir Belgesi,Temsilci Kaşesi,Küçük boy kiralık branda (130x100)cm, Küçük boy satılık branda (130x100)cm,Büyük boy kiralık branda (200x130)cm,Büyük boy satılık branda (200x130)cm,5 adet Afiş (Kiralık) 35x50 cm,5 adet Afiş (Satılık) 35x50 cm, Mal Sahibine Sunum Dosyası,Eğitim Sertifikası,Lastikli Dosya, 15 metre
  Branda İpi bulundurmaktadır.400 TL(dörtyüztürklirası) değerindedir.

  b.KİT ÖDEMESİ
  • Aylık üye temsilciler genel kitin ücretini ödeyerek almak zorundadır.
  • Yıllık üye temsilcilere genel kit hediye edilir.
  • Özet kit opsiyoneldir.

  5.İLK 90 GÜN ÜCRET İADE GARANTİSİ
          Temsilci üyeliğinin ilk 90(Doksan) günü içinde, bölgesindeki en az 6(Altı) adet emlağın malsahibi ile  İLKON pazarlama anlaşmasını  yaptığını ve bunların herbirini gene İLKON  yazılı formlarıyla kayıtlandırılmış şekilde en az 10'ar alıcıya gezdirdiği halde satış gerçekleşmezse ödediği ücreti  geri alma hakkı doğar. Ücret iadesi için temsilci malsahiplerinin ve müşteri adaylarının TC kimlik numaralarını, gezdirme resimlerini ve imzalı belgelerini İLKON'a ve sorumlu direktörüne email ile ilk 90(Doksan) gün içinde beyan etmesi şarttır, sonradan düzenlenmiş beyanlar geçerli olmayacaktır.
       
  6.ANLAŞMANIN FESHİ
          a.Temsilci yükümlülüklerini yerine getirmediği taktirde İLKON anlaşmayı tek taraflı olarak fesih etme yetkisine sahiptir.
          b.Temsilci,anlaşmayı tek taraflı feshi yoluna giderse anlaşmada taahhüt etmiş olduğu ücretleri ödemekle sorumludur.
          c.Taraflar arasındaki uyuşmazlıklar öncelikle uzlaşma ile çözülecektir. Uzlaşma olmazsa tarafların beraberce seçecekleri bir hakem ile uzlaşılmaya çalışılacaktır.Anlaşmazlık halinde TC İstanbul Mahkemeleri yetkilidir .
          d.Temsilcilerin anlaşmaları anlaşma süresi sonunda aynı şartlarla yenilenmektedir.

  TEMSİLCİ
  AD, SOYAD:
  ÖDEME TARİHİ:
  ÖDEME SEÇENEĞİ:
  TC KİMLİK NO:
  ADRES:
  İMZA:
  İLKON® Emlakçılık Hizmetleri Tic.Ltd.Şti
  ADRES :  İnönü Caddesi Miralay Şefik Bey Sokak No:17 Kat:6 Gümüşsuyu Taksim İstanbul Türkiye 
  VERGİ NO : Beyoğlu 473 024 5594
  BANKA H. : 6299184 Garanti Bankası İstanbul Taksim Cumhuriyet Caddesi Şubesi TL Hesabı
  IBAN : TR14 0006 2000 7720 00062991 84
  İMZA :

  * Anlaşmanın karşılıklı olarak imzalanmasından sonra temsilci hesabı tanımlanmaktadır. Anlaşmada belirtilen tüm fiyatlara KDV dahildir.Franchise ücretlerine yıl başında T.Ü.F.E oranında artış yapılır.

   - B Ü Y Ü L T -
  - K Ü Ç Ü L T -


  Hülya Akpınar
  Twitter'da Paylaş Twitter'da Paylaş