© İLKON 2019 ( ISO Belgeli )

 Kişisel Gizlilik ve Güvenlik Politikası


Kişisel bilgilerinizin güvenliği ve gizliliğinden biz sorumluyuz. Sizin izninizi alarak, hukuksal açıdan veya burada açıklandığı şekilde kişisel gizliliği olmayan bilgilerinizi, hizmetlerimiz için paylaşabiliriz.  
 
Kişisel Gizlilik ve Güvenlik Politikası, www.ilkon.com ile sağlayacağımız hizmetlerimiz için, kişisel bilgilerinizin nasıl saklandığını açıklar. Kayıt esnasında Kişisel Gizlilik ve Güvenlik Politikası’nı ( bundan sonra Gizlilik Politikası olarak kullanılacaktır) ve Kullanım Koşulları’nı kabul ederek, bu Gizlilik Politikası’nda belirtildiği şekilde, kişisel bilgilerinizi toplamamıza, saklamamıza, kullanmamıza ve açıklamamıza rıza göstermiş oluyorsunuz. Bu, Gizlilik Politikası, yeni kullanıcının kabulü ile etkin duruma gelir.
 Kişisel bilgilerinizin gizliliğine önem verdiğinizi bildiğimizden, bu konudaki hassasiyetimizi göstermek amacıyla gizlilik politikasını oluşturduk. 
 
Web sitemizin sunduğu hizmetlerden yaralanırken, bilgilerinizin kullanımıyla ilgili aşağıda belirtilen bildirimi lütfen okuyunuz. Bildirim içeriği siteye yeni özelliklerin eklenmesi amacı ile ve kullanıcılarımızdan gelen talepler doğrultusunda değişebilir. Lütfen sitemizi ne zaman isterseniz ziyaret ederek Gizlilik Politikası'nda  en son yapılan değişiklikleri kontrol ediniz. 
 Gizlilik Politikası aşağıda belirtilen bilgileri açıklar:  

 

1.Toplanan bilgileriniz nelerdir ve nasıl kullanılır?:

İLKON, temsilcilerinin kişisel bilgilerini (ad-soyad, adres, email adresi, telefon numarası, çalıştıkları emlak bölgesi, CV...) web sayfasında toplamaktadır. Bu bilgiler, temsilcilerimizin alıcı ve satıcılarla iletişim kurmaları için alınmaktadır.  
 
 
Sitemizin çeşitli bölümlerinde ve diğer iletişimlerimiz esnasında, sizden aşağıdaki kişisel olarak nitelendirilebilecek bilgiler istenebilir:
Kayıt: Web sayfamızın ''kullanıcı girişi'' kısmından üyelik yapan temsilcilerimiz kişisel bilgilerini (ad-soyad, adres, e mail adresi, telefon numarası...) belirlerler. Böylece web sayfamızdaki birçok hizmetten yararlanırlar. Sisteme girmek için oluşturdukları şifrelerini diğer kişilerle paylaşmamaları gerekmektedir. 
Emlak Araştırmaları: Fiyat aralığı, oda sayısı, emlakın metrekaresi ve cinsi gibi, fakat bunlarla da sınırlı olmamakla birlikte, nasıl bir emlak isteğiniz hakkında bilgi toplarız.
İLKON "Emlak Bölge Temsilcisine" Danışmak: Bir emlakın alım satımıyla ilgili "Emlak Bölge Temsilcisine" danışmak isterseniz, adınızı, soyadınızı, e-mail adresinizi, tercih ettiğiniz telefon numaranızı ve iletişim yöntemini ve eğer emlak satışı yapmak istiyorsanız satmayı planladığınız emlakın hangi yerleşim alanı içerisinde bulunduğunu sorarız.
Talepte Bulunmak: Alıcı veya satıcıların verdikleri bilgiler, çalışmak istedikleri Emlak Bölge Temsilcisi'yle paylaşılır. Yapılacak hizmet anlaşması içinde emlak ile ilgili bilgiler,telefon numarası, teklif fiyatı ve en son ödenebilecek fiyat gibi bilgiler de istenir.
Görüşme Talebi: Şayet bu adımı takip ederseniz bir "Emlak Bölge Temsilcisi" ile iletişiminizi sağlamak amacıyla bilgilerinizi toplayabiliriz. Topladığımız bilgilerin içerisinde adınız, soyadınız, e-mail adresiniz, telefon numaranız, tercih ettiğiniz iletişim bilgileriniz, satmayı planladığınız emlakın içerisinde bulunduğu yerleşim alanı, cadde adresi, şehri ve posta kodu ve bir "Emlak Bölge Temsilcisi" ile görüşebileceğiniz müsait olduğunuz zamanlar.
 E-mail: Sitemizi kullandıkça, Temsilcilerimiz ve çalışanlarımız ile daha ayrıntılı online iletişim de kurabileceksiniz. Bizden yardım, öneri ve hizmet almak üzere foruma kayıt olmanız (Ad-Soyad, e-mail adresiniz ile birlikte) gerekmektedir.
Bizimle İrtibata Geçtiğinizde: Sorularınıza ve önerilerinize cevap verebilmek için sizin e-mail adresinizi alıyoruz.  Görüşmeler ve Toplantılar: Şayet Satış Temsilcilerimizin birisiyle yüz yüze görüşmek isterseniz, emlakınızın alınması veya satılması konusunda yardımcı olabilmek için bilgilerinizi topluyoruz. Emlak alımı ve satımı, karmaşık bir işlemdir ve önemli düzeyde bilgi gerektirir.
  
Sitemiz, online emlakçılık konseptini sunan bir web sitesidir. Henüz 18 yaşını doldurmamış kişilerin bilgileri, hukuka aykırı olduğu için alınmamaktadır. 
 

2.Toplanan genel bilgiler nelerdir ve nasıl kullanılır?:

İLKON’u ziyaret ettiğinizde sistemimiz, genellikle diğerlerinde olduğu gibi, kişisel bilgilerinizi, IP adresinizi, işletim sisteminizi ve tarayıcı yazılımınızı otomatik olarak almaktadır. Biz bu bilgileri rutin bakım ve sitemizi daha iyi kullanımınıza hazırlamak amacıyla topluyoruz
 
Kimin kişisel bilgileri kiminle paylaşılabilir?: Hesabınız ve kişisel bilgileriniz İLKON tarafından hukuki sorumluluklarımız çerçevesinde düzenlenir ve temsilcilerimiz tarafından değerlendirilebilir. Genel kural olarak İLKON, kişisel bilgilerinizi, herhangi bir üçüncü şahısa izninizi almaksızın veya yukarıda bahsedildiği şekilde özel durumlar içermiyor ise vermez.
 
İLKON, veri bankamızda listelenen bir emlakın satışı için ilgili taraflara açıklamalar yapabilir. 
 
İLKON’dan veya size tavsiye edilen bir şirketten bilgi veya hizmet talep ettiğinizde, kişisel bilgilerinizi kullanabilirler. Bilgileriniz ayrıca işlem esnasında veya "Emlak Bölge Temsilcisi" tarafından diğer taraflara da gönderilebilir. Temsilcilerimiz İLKON’un iş ortaklarıdır. 
 
Ayrıca emlak pazarlama ve kişisel bilgilerinizi, yan kuruluşlarımız ve ortak pazarlama çalışmaları yaptığımız şirketler veya emlak sigorta işlemleri ve mortgage işlemleri ile ilgili şirketlerle de paylaşmaktayız. Aksini istemeniz halinde, bu türlü şirketlerle bilgi paylaşımı yapmayız. Bu tür şirketlerin de emlak pazarlama ve kişisel bilgilerinizi İLKON kadar koruması; kişisel bilgilerinizi üçüncü şahıslar ile paylaşmaması gerekmektedir.  
 
İLKON, server dosyaları içerisinde saklanmak üzere kullanıcılarının demografik bilgileri, ilgi alanları hakkında araştırmalar yapmaktadır. Bu araştırmalar, hem ortak hem de kişisel bazda toplanır,analiz edilir. Örneğin, kaç kullanıcının bayan kaç kullanıcının erkek olduğu gibi. Sitemize bir başka web sitesinden geldiyseniz, İLKON bu site ile anlaşmasının bir gereği olarak ortak bilgiler isteyebilir.
 
İLKON, kişisel bilgilerinizi, paylaşmasının gerekli olduğunu düşündüğünde, iletişim bilgilerinizi kullanarak size ulaşması  gerektiğinde, size veya bir başkasına hukuki bilgiler vermesi gerektiğinde bilgilerinizi iyi niyet içerisinde olduğuna inandığı ve hukuk veya idari yasalarca açıklama gerekliliği olan kişilere de ürün ve hizmetlerimizi geliştirmek ve yenilemek amacı ile açıklayabilir. Buna ilave olarak kişisel bilgilerinizi, geçerli bir hukuki işlem ya da mahkeme ilamına cevap vermek amacı ile de açıklayabilir.
 
Sitemizin, diğer sitelere verdiği linklerden herhangi birisine tıkladığınızda ve diğer siteye giriş yaptığınızda, İLKON logosu, bannerları veya araç  çubukları hala görünüyor olabilir. Sonuç olarak diğer web sitesine girdiğiniz kişisel bilgiler İLKON tarafından değil site tarafından da toplanacaktır. Bu tür linklenmiş sitelerin gizlilik bildirimlerini okumanızı sizden önemle rica ederiz.
 

3.Bilgilerin toplanması ve kullanılması ile ilgili kullanıcı seçimleri nelerdir? :

Zaman zaman email adresinizi sizinle iletişim kurmak, değerli tavsiyelerde bulunmak, hizmet veya ürünlerimizi tanıtmak amacı ile kullanabiliriz. Şayet İLKON’dan bu tür bilgileri almak istemiyorsanız, size gönderilen e-mailinizin altında bulunan “bir daha bu türlü e-mailler almak istemiyorum” seçeneğini tıklayınız.
 
Sitede İLKON tarafından sağlanan bazı hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla, hukukun gerektirdiği bilgileri verebilirsiniz;şayet istenilen bilgileri vermek istemezseniz, İLKON’un bazı hizmetlerinden faydalanamayabilirsiniz.
 

4.Kullanıcı girişi ve kişisel bilgilerin güncellenmesi nasıldır?:

Bize verdiğiniz kişisel bilgileri veya önceliklerinizi her zaman değiştirebilirsiniz; bunun için bize Forum sistemimizden veya telefondan başvurabilirsiniz. Ayrıca www.ilkon.com'dan İLKON tarafından size sağlanan bilgileri değiştirebilirsiniz. Kullanıcı adınızı (e-mail) ve şifrenizi yazarak kendi alanınıza ulaşmanız gerekmektedir. Şayet şifrenizi kaybettiyseniz, “şifremi unuttum” butonuna tıklayarak mevcut şifrenizin e-mail adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz. 
 

5.Kişisel bilgiler için kullanılan güvenlik önlemleri nelerdir?:

 İLKON serverına ve emlak pazarlama ve kişisel bilgilerin bulunduğu alanlara girişi kısıtladık; buralara sadece şifre ile giriş yapılabiliyor. Site içerisinde kendi alanınıza girdiğinizde, kullandığınız site sayfası sadece hesap sahiplerinin kullanımı için tasarımlanmıştır. Buraya giriş için seçtiğiniz kullanıcı adı (e-mail) ve şifrenizi yazmanız gerekmektedir. Şifreniz hiç kimse ile paylaşılmamalıdır. İLKON sizden hiçbir zaman, ne telefon ile ne de e-mail ile şifrenizi açıklamanızı talep etmez. 
 Çevrim içi müşterilerimiz için e-mail önemli bir iletişim kanalıdır.  İnternet üzerinden gönderilen hiçbir e-mailin güvenliği garanti edilemez. Her ne kadar bilgilerinizi emniyet altına almak için gayret etsek de, İLKON sitemize tarafınızdan gönderilen hiçbir bilginin güvenliği için garanti verememektedir; bunlar tamamen kendi riskiniz altındadır. Bilgilerinizi alır almaz, sistemimiz üzerinde onun güvenliğini sağlamak için gerekli uygulamaları yaparız. Sonuç olarak, tüm bilgileri giriş kodlu bir güvenlik donanımı olan veri sistemimizde saklamaktayız; veri sistemimiz şirketimizin güvenlik duvarı ile korunmaktadır.
 
Gizlilik Politikası ile ilgili herhangi özel veya genel bir sorunuz olduğunda lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.
 - B Ü Y Ü L T -
- K Ü Ç Ü L T -


Sevinç Dabağ Aydın
Twitter'da Paylaş Twitter'da Paylaş